August 11, 2010

Mesa Verde/ Domino’s/Bicycle World

August 11, 2010

results, posted 8/11/10, 7:59 PM

Division: Hot

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     39:04   0:00.0    231  Robert Hyldahl, Sunderland                32
    2     41:32   0:00.0    238  Jeff Molongoski, Ashfield                 45
    3     48:50   0:00.0    215  David Keppler, Rowe                       39
    4     50:48   0:00.0    223  Megan Bilodeau, Easthampton               41
    5     51:11   0:00.0    237  Clark Drake, Sunderland                   52

Division: Medium

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     37:14   0:00.0    120  Christin Christoph, Hadley                27
    2     38:26   0:00.0    119  Jen Audia, Springfield                    28
    3     41:12   0:00.0    104  Shane Brenizer, Colrain                   40

Division: Mild

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     20:16   0:00.0      5  Ryder Molongoski, Gill                    10
    2     23:44   0:00.0     18  Hugh Schatz-Allison, Gill                  9
    3     23:46   0:00.0      1  Dylan Clemente, Greenfield                 5

DNF: David Muenkel Suffered a flat.  dammit.

Timing with PocketTimer Pro (RaceBase) for iPhone
from Stevens Creek Software

Mesa verde/ Bicycle World

June 2, 2010

Preliminary (unofficial) results, posted 8/11/10, 7:59 PM

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age     Division   Div. Pl.  Sex  Sex Pl.
    1     20:16   0:00.0      5  Ryder Molongoski, Gill                    10  Mild Male          1     M        1
    2     23:44   0:00.0     18  Hugh Schatz-Allison, Gill                  9  Mild Male          2     M        2
    3     23:46   0:00.0      1  Dylan Clemente, Greenfield                 5  Mild Male          3     M        3
    4     37:14   0:00.0    120  Christin Christoph, Hadley                27  Medium Male        1     M        4
    5     38:26   0:00.0    119  Jen Audia, Springfield                    28  Medium Male        2     M        5
    6     39:04   0:00.0    231  Robert Hyldahl, Sunderland                32  Hot Male           1     M        6
    7     41:12   0:00.0    104  Shane Brenizer, Colrain                   40  Medium Male        3     M        7
    8     41:32   0:00.0    238  Jeff Molongoski, Ashfield                 45  Hot Male           2     M        8
    9     48:50   0:00.0    215  David Keppler, Rowe                       39  Hot Male           3     M        9
   10     50:48   0:00.0    223  Megan Bilodeau, Easthampton               41  Hot Male           4     F        1
   11     51:11   0:00.0    237  Clark Drake, Sunderland                   52  Hot Male           5     M       10

Division Results

Male

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     20:16   0:00.0      5  Ryder Molongoski, Gill                    10
    2     23:44   0:00.0     18  Hugh Schatz-Allison, Gill                  9
    3     23:46   0:00.0      1  Dylan Clemente, Greenfield                 5
    4     37:14   0:00.0    120  Christin Christoph, Hadley                27
    5     38:26   0:00.0    119  Jen Audia, Springfield                    28
    6     39:04   0:00.0    231  Robert Hyldahl, Sunderland                32
    7     41:12   0:00.0    104  Shane Brenizer, Colrain                   40
    8     41:32   0:00.0    238  Jeff Molongoski, Ashfield                 45
    9     48:50   0:00.0    215  David Keppler, Rowe                       39
   10     51:11   0:00.0    237  Clark Drake, Sunderland                   52

Female

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     50:48   0:00.0    223  Megan Bilodeau, Easthampton               41

Division: Hot Male

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     39:04   0:00.0    231  Robert Hyldahl, Sunderland                32
    2     41:32   0:00.0    238  Jeff Molongoski, Ashfield                 45
    3     48:50   0:00.0    215  David Keppler, Rowe                       39
    4     50:48   0:00.0    223  Megan Bilodeau, Easthampton               41
    5     51:11   0:00.0    237  Clark Drake, Sunderland                   52

Division: Medium Male

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     37:14   0:00.0    120  Christin Christoph, Hadley                27
    2     38:26   0:00.0    119  Jen Audia, Springfield                    28
    3     41:12   0:00.0    104  Shane Brenizer, Colrain                   40

Division: Mild Male

Place    Time     Pace     Bib#               Name/City                   Age
    1     20:16   0:00.0      5  Ryder Molongoski, Gill                    10
    2     23:44   0:00.0     18  Hugh Schatz-Allison, Gill                  9
    3     23:46   0:00.0      1  Dylan Clemente, Greenfield                 5

Timing with PocketTimer Pro (RaceBase) for iPhone
from Stevens Creek Software

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s